הבית > חדשות > תוכן

חומצות אמינו התכונות הפיסיקליות והכימיות

Sep 05, 2017

חומצות אמינו הן המרכיבים הבסיסיים של סוג של תרכובות אורגניות המכילות קבוצות אמינו וקרבוקסיל. במובן רחב, תרכובת אורגנית המכילה חומצת אמינו אלקליין המכילה קבוצת חומצה קרבוקסיל, אך חומצת האמינו הכללית, היא יחידת המבנה המרכיבה את החלבון.

חומצות אמינו הן החומרים הבסיסיים המרכיבים את החלבון הדרוש לתזונת בעלי חיים. תרכובות אורגניות המכילות חומצות אמינו אלקליות וקבוצות קרבוקסיליות חומציות. קבוצת האמינו היא אלפא-אמינו על פחמן אלפא. חומצות האמינו המרכיבות חלבונים הן ברובן חומצות אמינו אלפאיות.

חומצות אמינו יכולות לשחק את התפקידים הבאים בגוף באמצעות חילוף החומרים: כדי להפוך לחומצות, הורמונים, נוגדנים, קריאטין וכו '. פנו לפחמימות ושומנים. זה oxidizes פחמן דו חמצני ו מים ו אוריאה, ייצור אנרגיה.

התכונות הפיסיקליות והכימיות

חומצות אמינו כמו חסר צבע, יותר מ 200 ℃, נקודת ההיתוך מאשר נקודת ההיתוך הממוצע גבוה הרבה יותר של תרכובות אורגניות. חומצה אלפא-אמונית יש ארבעה טעמים שונים של חומצה, מתוק, מריר ורענן. מונוסודיום גלוטמט וגליצין הם הטעמים הנפוצים ביותר. מעבר האמינו הוא מסיס בדרך כלל במים, תמיסת חומצה פתרון אלקלי, לא מסיס או מסיס ממיסים אורגניים כגון אתנול או אתר. חומצות אמינו מסיסות המים של ההבדל הוא גדול מאוד, כגון מסיס טירוזין מינימלי, 25 ℃, טירוזין מומס רק 0.045 גרם 100 גרם מים, אבל במסיבת טירוזין מגבת חם גדול. ליזין ו speramate נמצאים לעתים קרובות בצורה של חומצה הידרוכלורית, כי הם מסיסים מאוד במים קשה לגבש בגלל העידון.

(1) את הצבע והצבע של חומצות אמינו שונות קל להיות גבישים חסרי צבע, ואת צורת גבישי משתנה עם המבנה של חומצות אמינו. לדוגמה, חומצה l-monoglutamic הוא טטראגון, ו- D חומצה monoglutamic הוא פתית בצורת יהלום.

(2) חומצת אמינו התגבשות של נקודת התכה גבוהה, נקודת ההיתוך הוא בדרך כלל 200 ~ 200 ℃, הרבה חומצות אמינו ב או ליד נקודת ההיתוך ישבור לאמין ו CO2.

(3) רוב חומצות האמינו של מסיסות מסיסים במים. מסיסות של חומצות אמינו שונות במים שונים, כגון ליזין, ארגנין, ומסיסות פרולין. מסיסות של טירוזין, ציסטאין היסטידין הוא קטן מאוד. כל מיני חומצות אמינו מסיסים בבסיסים חזקים וחומצות חזקות. אבל חומצות אמינו אינן מסיסות או מסיסות במקצת באתנול.

(4) טעם חומצות אמינו ונגזרותיהם יש טעם מסוים, כגון חמוץ, מתוק, מריר, וכו 'הטעם של המין קשורה לסוג של חומצת אמינו והמבנה תלת מימדי. באופן כללי, חומצת אמינו מסוג D יש טעם מתוק, ועוצמתה המתוקה גבוהה מהחומצה האמינית L 1 המתאימה.

(5) תכונות ספיגה אולטרא סגולה של חומצות אמינו שונות אין יכולת לקלוט אור גלוי. אבל טירוזין, טריפטופן ו פנילאלנין יש photabsorption ברור באזור אולטרה סגול. רוב החלבונים מכילים אלה שלוש חומצות אמינו, במיוחד טירוזין. לכן, התוכן של חלבון ניתן לזהות כמותית על ידי ספיגת uv האופייני של אורך גל 280hm.

מאפיין אופטי חשוב של חומצות אמינו הוא ספיגת האור. 20 סוגים של PR - AA היו קליטה קלה באזור הנראה אולטרה סגול (<220 ננומטר)="" יש="" את="" ספיגת="" האור="" באזור="" אולטרה="" סגול="" (ליד="" הלהקה="" אולטרה="" סגול)="" (220="" ננומטר="" עד="" 300="" ננומטר)="" רק="" שלוש="" יכולת="" קליטה="" aa,="" שלוש="" סוגים="" של="" חומצות="" אמינו="" phenylalanine,="" tyrosine="" ו="" tryptophan,="" כי="" הם="" r="" הבסיס="" המכיל="" טבעת="" בנזן="" טבעת="" מצומדות="" כפול=""> סטירן אקריליק AA מקסימום קליטת אור ב 259 ננומטר, גבינה AA ב 278 ננומטר, צבע AA ב 279 ננומטר, חלבונים הם בדרך כלל מכיל שלושה סוגים של שאריות AA, כך הקליטה המקסימלית שלה על 280 ננומטר אורך גל של אור, כך ניתן להשתמש בשיטה ספקטרופוטומטרית נוח לקביעת התוכן של חלבון. הבסיס של קביעת ספקטרופוטומטרי של תוכן החלבון הוא lambert - חוק הבירה. ספיגה של פתרון חלבון ב 280nm הוא יחסי לריכוז שלה.