הבית > חדשות > תוכן

נוזלים נוזליים

Sep 20, 2017

נוזלי הוא אחד משלושת הצורות הפיזיות הגדולות. אין לו צורה ברורה, והוא מושפע לעתים קרובות על ידי מיכל. אבל הנפח שלה הוא קבוע תחת לחץ טמפרטורה קבוע. בנוסף, הלחץ המופעל על ידי הנוזל בצד המיכל שונה מזה של מדינות אחרות. לחץ זה נשלח לכל הכיוונים, לא יורד ומתרחב עם העומק (ככל שהמים עמוקים יותר, לחץ המים גדול יותר);

הקשר עם טמפרטורת הלחץ

נפח הנוזל הוא קבוע תחת לחץ וטמפרטורה קבוע. בנוסף, הנוזל מפעיל לחץ על צדי המכל, כמו גם מצבים פיזיים אחרים. לחץ זה נשלח לכל הכיוונים, לא יורד ומתרחב עם עומק (ככל שהמים עמוקים יותר, כך גדל לחץ המים).

עלייה בטמפרטורה או לחץ מופחת יכול בדרך כלל לאדות את הנוזל ולהפוך לגז, כגון חימום מים לאדים. לחץ או קירור יכולים בדרך כלל לחזק נוזל ולהיות מוצק, כגון הפחתת מים לקרח. עם זאת, הלחץ לבדו אינו ליקק את כל הגזים, כגון חמצן, מימן, הליום.

הנוזל ולחץ האוויר

כאשר הלחץ הוא P כאשר הלחץ הוא P:

P = rho GH

Rho הוא צפיפות של נוזל.

G = כוח הכבידה

H = נקודת מרכז למשטח נוזלי

נוזלי הוא נוזלי, וזה בכל צורה שהיא צורה. כאשר ואן der Waals של מולקולות נוזלי שבורים, האובייקט הופך למצב גזי; כאשר החום בין מולקולות הנוזל מצטמצם, הקשר הכימי בין המולקולות יכול להיווצר, והקשרים הכימיים הופכים מוצקים כאשר המולקולות שולטות.

1. מצב נוזלי של החומר. צורה של חומר שיכול לזרום, לעוות, ולדחוס מעט.

2. כאשר הנוזל, הכוח העיקרי בין המולקולות הוא כוח Van der Waals.

כוחות ואן דר ואלס נגרמים על ידי דיפולות של קוטביות intermolecular. אז בניגוד לאג"ח שיש להם זווית קבועה, כוח ואן דר ואלס יש רק כיוון כללי. לכן זרימת נוזלים ומוצקים אינה יכולה.

נוזל מוצק, נוזלי ואת המאפיינים איזוטרופיים (תכונות פיזיות לכיוונים שונים), זה בגלל אובייקטים מן מוצק לנוזל, בשל עליית הטמפרטורה עושה את התנועה האטומית או מולקולרית, ולא יכול עוד לשמור על המיקום הקבוע המקורי, כך שנוצר זרם. אבל בנקודה זו האטרקציה בין מולקולות או אטומים גדולה יותר, כך שהם לא מתפזרים, כך שלנוזל יש נפח מסוים.

למעשה, אזורים קטנים רבים של הפנים נוזלי עדיין יש את המבנה של גביש דומה - "אזור קריסטלוגרפי". נזילות היא "אזור המעמד", שניתן להעבירו מאחד לשני. אנחנו עושים מטאפורה, על האספלט של "התנועה", כל מכונית יש עמדה קבועה הוא האיש שנמצא "אזור", ואת התנועה היחסית בין המכונית לבין המכונית, זה יוצר את זרימת כל הצוות.

נוזלי שונה גז, יש נפח מסוים. הנוזל שונה ממצב מוצק. הוא נוזלי ולכן אין לו צורה קבועה. בנוסף גביש נוזלי, הן מוצקים נוזלי אמורפי הם איזוטרופיים, שהם המאקרוסקופיים המאפיינים העיקריים של נוזל.