הבית > חדשות > תוכן

נוזל יש נפח מסוים

Oct 18, 2017

נוזלי הוא אחד משלושת הצורות הפיזיות הגדולות. אין לו צורה ברורה, והוא מושפע לעתים קרובות על ידי מיכל. אבל הנפח שלה הוא קבוע תחת לחץ טמפרטורה קבוע. בנוסף, הלחץ המופעל על ידי הנוזל בצד המיכל שונה מזה של מדינות אחרות. לחץ זה נשלח לכל הכיוונים, לא יורד ומתרחב עם עומק (ככל שהמים עמוקים יותר, כך גדל לחץ המים).

מאפיינים: אין צורה מוגדרת, נוזל, מושפע לעתים קרובות על ידי מיכל. צורת המכל, הנוזל, צורת הנוזל. יש נפח מסוים, ואת נפח הנוזל הוא קבוע תחת לחץ טמפרטורה קבוע. קשה לדחוס לתוך נפח קטן יותר

הקשר עם טמפרטורת הלחץ

נפח הנוזל הוא קבוע תחת לחץ וטמפרטורה קבוע. בנוסף, הנוזל מפעיל לחץ על צדי המכל, כמו גם מצבים פיזיים אחרים. לחץ זה נשלח לכל הכיוונים, לא יורד ומתרחב עם עומק (ככל שהמים עמוקים יותר, כך גדל לחץ המים).

עלייה בטמפרטורה או לחץ מופחת יכול בדרך כלל לאדות את הנוזל ולהפוך לגז, כגון חימום מים לאדים. לחץ או קירור יכולים בדרך כלל לחזק נוזל ולהיות מוצק, כגון הפחתת מים לקרח. עם זאת, הלחץ לבדו אינו ליקק את כל הגזים, כגון חמצן, מימן, הליום.

נוזל מוצק, נוזלי ואת המאפיינים איזוטרופיים (תכונות פיזיות לכיוונים שונים), זה בגלל אובייקטים מן מוצק לנוזל, בשל עליית הטמפרטורה עושה את התנועה האטומית או מולקולרית, ולא יכול עוד לשמור על המיקום הקבוע המקורי, כך שנוצר זרם. אבל בנקודה זו האטרקציה בין מולקולות או אטומים גדולה יותר, כך שהם לא מתפזרים, כך שלנוזל יש נפח מסוים.

למעשה, אזורים קטנים רבים של הפנים נוזלי עדיין יש את המבנה של גביש דומה - "אזור קריסטלוגרפי". נזילות היא "אזור המעמד", שניתן להעבירו מאחד לשני. אנחנו עושים מטאפורה, על האספלט של "התנועה", כל מכונית יש עמדה קבועה הוא האיש שנמצא "אזור", ואת התנועה היחסית בין המכונית לבין המכונית, זה יוצר את זרימת כל הצוות.

נוזלי שונה גז, יש נפח מסוים. הנוזל שונה ממצב מוצק. הוא נוזלי ולכן אין לו צורה קבועה. בנוסף גביש נוזלי, הן מוצקים נוזלי אמורפי הם איזוטרופיים, שהם המאקרוסקופיים המאפיינים העיקריים של נוזל.