הבית > חדשות > תוכן

אשלגן Humate חומרים עקשן

Oct 09, 2017

דו תחמוצת זירקוניום הוא תחמוצת העיקרית של זירקוניום, בדרך כלל בתנאים של גבישים לבנים ריחניים וחסרי ריח, מסיס במים, חומצה הידרוכלורית ו לדלל חומצה גופרתית. בדרך כלל מכילים כמות קטנה של דו תחמוצת הפניום. תכונות כימיות אינן פעילות, ויש לו נקודת התכה גבוהה, התנגדות גבוהה, מקדם השבירה גבוה נמוך מקדם התפשטות תרמית של הטבע, מה שהופך אותו חשוב חומרים טמפרטורה גבוהה, חומרי בידוד קרמי ו opacifier קרמי, קידוח מלאכותי הוא חומר הגלם העיקרי. פער הלהקה הוא בערך 5-7 eV.

תכונות כימיות

1, המתקבל על ידי שריפת מימי zirconia או תחמוצת זירקוניק נדיף זירקוניום המתקבל כמו אבקה לבנה, מסיס במים

ZrO2 xH2O ZrO2 + xH2O;

2, דרך שריפה קלה של דו תחמוצת זירקוניום, קל יחסית להיות מומס בחומצה אנאורגנית

ZrO2 + 4H + = Zr4 + + 2H2

שריפת חום חזקה של zirconia המתקבל הוא מסיס רק חומצה גופרתית מרוכזת חומצה הידרופלואורית, לאחר ההיתוך ו recrystallization של zirconia רק עם חומצה הידרופלואורית;

3, דו תחמוצת זירקוניום הוא סוג של תחמוצת amphoteric, ו eutectic אלקלי יכול ליצור zirconate, אבל מים zirconate בקלות hydrolyzed כדי ZrO2 · xH2O ו משקעים.

ZrO2 + 2NaOH = Na2ZrO3 + H2O

Na.ZrO3 + H2O = ZrO2 + NaOH;

4, זירקוניום ופחמן וגז כלור תגובה טמפרטורה גבוהה, או עם תגובה פחמן tetrachloride, היווצרות של tetrachloride זירקוניום ו dirloride זירקוניום, הידרוליזה ולקבל זירקוניום דו חמצני

3ZrO2 + 2C + 4Cl2 = ZrCl4 + 2CO2 + 2ZrOCl2;

5, הוא arc עם פחמן שנוצר קרביד זירקוניום

ZrO2 + 2C = CO2 + ZrC;

6, לתוך זירקון סוג אלכסוני ZrO2 הוא צהוב או חום מונוכרומטי מסיס קריסטל במים, חומצה הידרוכלורית ו לדלל חומצה גופרתית, מסיס חומצה hydrofluoric מרוכז חם, חומצה חנקתית וחומצה גופרתית. אלקליזציה עם הבסיס לייצר זירקונים. תכונות כימיות יציבים מאוד. עבור מערכת של קרמיקה בדרגה גבוהה, אמייל, חומרים עקשן. יכול להיות zirconia ו eutectic אפר סודה, עם מים zirconate ליץ נתרן, וחומצה הידרוכלורית כדי דיכלוריד זירקוניום, ולאחר מכן calcined במערכת.

אזורי יישום

זירקוניום מתכת ותרכובותיו

לייצור של זירקוניום ותרכובות זירקוניום, עשוי לבנים עקשן ו כור, תדירות גבוהה קרמיקה, חומרים שחיקה, פיגמנטים קרמיקה ו zirconates משמשים בעיקר עבור מוצרים קרמיקה פיזואלקטריים, קרמיקה לשימוש יומיומי, עקשן ומתכת יקרות המתכת זירקוניום לבנים, זירקוניום צינור, כרום וכן הלאה. משמש גם בייצור של פלדה ומתכות אל ברזליות, זכוכית אופטית סיבים zirconia. משמש גם פיגמנטים קרמיקה, ציפויים אלקטרוסטטיים וצבע. עבור שרף אפוקסי יכול להגדיל את קורוזיה של מלח עמידים בחום.

חומרים עקשן

סיבים Zirconia הוא חומר סיבי polycrystalline עקשן. בשל נקודת ההתכה הגבוהה, ללא חמצון ומאפיינים טמפרטורה גבוהה אחרים של החומר ZrO2 עצמו, סיבי ZrO2 יש טמפרטורות גבוהות יותר מאשר סוגים אחרים של סיבים עקשן כגון סיבי אלומינה, סיבי מוליט, סיבי אלומיניום סיליקט. סיבי תחמוצת זירקוניום ב 1500 ℃ מעל האווירה חמצון טמפרטורה גבוהה לשימוש לטווח ארוך, הטמפרטורה המקסימלית של עד 2200 ℃, אפילו 2500 ℃ עדיין יכול לשמור על צורה מלאה של סיבים, יציבות כימית בטמפרטורה גבוהה, עמידות בפני קורוזיה, חמצון, - נדיף, לא מזהמים, הוא כיום בראש עולמי של חומר סיבים עקשן. ההתנגדות קורוזיה חומצה של ZrO2 הוא הרבה יותר חזק מזה של SiO2 ו Al2O3. מסיס במים, מסיס בחומצה גופרתית וחומצה הידרופלואורית; מסיס במקצת חומצה הידרוכלורית וחומצה חנקתית. ניתן להשתמש עם בסיס זירקוניום בסיס אפקטיק

טורבינת גז

היישום של ריסוס zirconia ציפוי תרמי המכשול תרמי בחלל ו טורבינות גז תעשייתי עשה התקדמות גדולה כבר בשימוש טורבינות של טורבינות גז במידה מסוימת. מאז ציפוי זה יכול להפחית את הטמפרטורה של אוויר מקורר טמפרטורה גבוהה רכיבים על ידי 50 עד 200C, אפשר לשפר באופן משמעותי את עמידות של טמפרטורה גבוהה חלקים או כדי להגדיל את הטמפרטורה של הגז או כדי להפחית את כמות קירור גז כדי לשמור על הטמפרטורה שינוי, ובכך לשפר את היעילות של המנוע.

חומר קרמי

בגלל אינדקס השבירה של zirconia, נקודת התכה גבוהה, עמידות בפני קורוזיה, הוא משמש עבור חומרי גלם כבשן. מוצרים קרמיים פיזואלקטריים הם פילטרים, רמקולים קוליים מתחת לגילוי קולי אקוסטי. ישנם קרמיקה יומית (תעשייתי זיגוג קרמיקה), המתכת היקרה מתכת עם לבנה זירקוניום צינור זירקוניום. ננו בגודל zirconia יכול לשמש גם כחומר מטריצה ​​עבור ליטוש סוכנים, גרגרי שוחקים, קרמיקה piezoelectric, קרמיקה דיוק, glazes קרמיקה פיגמנטים טמפרטורה גבוהה.

אַחֵר

בנוסף zirconia ניתן להשתמש בגוון לבן חם גז, אמייל, זכוכית לבנה, עקשן כור, וכו 'ייצור. צילום רנטגן. חומר שחיקה. משמש יחד עם איטריום כדי להפוך את מקור האור מנורות, עובי הסרט מעגל קיבול, פיזואלקטריים קריסטל מתמר מתכונים ספקטרומטרים אינפרא אדום